• 15-04-2015
Stalowa Wola: Pokaż magię powiatu stalowowolskiego. Konkurs na prezentację multimedialną o powiecie stalowowolskim. Fot.: MBP Stalowa Wola

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w  Stalowej Woli oraz Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli ogłaszają konkurs na prezentację multimedialną o powiecie stalowowolskim „Magia miejsc”.

Można wygrać cenne elektroniczne gadżety.

Konkurs  przeznaczony jest dla uczniów powiatu stalowowolskiego i  przebiega w dwóch kategoriach wiekowych:
- uczniowie  gimnazjów (I kategoria),
- uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (II kategoria).

Zainteresowani udziałem w konkursie powinni wykonać prezentację multimedialną w programie Power Point (pakiet programu Microsoft Office) bądź w programie Impress (pakiet OpenOffice) i zapisaną w formacie umożliwiającym otwarcie jej bezpośrednio w w/w programach (z rozszerzeniem *.ppt, *.odp jak również jako prezentacja z rozszerzeniem *.pps), będącą własną interpretacją tematu konkursu a przedstawiającą ważne z punktu widzenia potencjalnego turysty walory historyczne, geograficzne i kulturalne powiatu stalowowolskiego.

Prezentacja powinna zawierać materiał fotograficzny (preferowane będą zdjęcia wykonane samodzielnie) oraz część opisową.

W przypadku wykorzystania innych zdjęć, autor prezentacji zobowiązany jest do podania źródeł informacji z poszanowaniem praw autorskich.

Czas prezentacji nie powinien przekraczać 10 min, praca powinna zawierać minimum 20 slajdów. Praca ma być zapisana na płycie CD lub DVD i opisana (pseudonim, klasa, szkoła). Nośnik wraz z kartą zgłoszeniową oraz oświadczeniem o wyrażeniu zgody na wykorzystanie danych osobowych na potrzeby promocji biblioteki (zał. nr 1) oraz umowę przeniesienia praw autorskich (zał. nr 2) - podpisane przez rodzica, opiekuna lub osobiście w przypadku osób pełnoletnich - należy umieścić w kopercie oznaczonej pseudonimem i dostarczyć do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli /budynek Biblioteki Międzyuczelnianej/ przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, tel. 15 842–10–63 wew. 102. Termin składania prac: 15 kwietnia 2015 roku. Najlepsze prace uhonorowane zostaną nagrodami rzeczowymi – elektronicznymi gadżetami i dyplomami. Uroczyste podsumowanie konkursu, połączone z wręczeniem nagród, przewidziane jest na 15 maja 2015 roku, godz. 12 w Bibliotece Głównej (budynek Biblioteki Międzyuczelnianej) w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek.

Źródło: http://www.biblioteka.stalowawola.pl