Stalowa Wola: Konkurs „Godziny przy piórze”

• 17-04-2015
Stalowa Wola: Konkurs „Godziny przy piórze” Fot.: MBP Stalowa Wola

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w  Stalowej Woli, Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli, Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli ogłaszają XV  Edycję Konkursu Poetyckiego „Moja Mała Ojczyzna” pod hasłem „Godziny przy piórze”. Na najlepszych czekają nagrody.

Konkurs  przeznaczony jest dla młodych twórców powiatu stalowowolskiego i  przebiega  w trzech  kategoriach wiekowych:

- uczniowie klas IV –VI szkół podstawowych (I kategoria);
- uczniowie  gimnazjów  (II kategoria);
- uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (III kategoria)

Celem  konkursu jest włączanie młodzieży w życie kulturalne lokalnego środowiska, zachęcenie młodych twórców do publicznego prezentowania swoich umiejętności, kształcenie umiejętności oceny poziomu swoich wierszy w odniesieniu do twórczości grupy rówieśniczej. - Chcemy rozbudzić poetycką aktywność twórczą dzieci i młodzieży oraz kształtować kulturę literacką i rozwój wrażliwości artystycznej młodego pokolenia – mówią organizatorzy.

Zainteresowani udziałem w  konkursie powinni złożyć  dwa  wiersze o tematyce dowolnej /napisane czytelnie na oddzielnych kartkach  - w  pięciu egzemplarzach/. Prace muszą być  w całości samodzielne. Każdy wiersz należy podpisać - w prawym górnym rogu - pseudonim autora, typ szkoły, klasa. Do pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę podpisaną takim samym pseudonimem. W kopercie - informacje o autorze: imię, nazwisko, adres, nr telefonu, klasa, szkoła oraz oświadczenie  o  wyrażeniu zgody  na  wykorzystanie  danych  osobowych  na  potrzeby promocji biblioteki według załączonego wzoru podpisane przez rodzica lub opiekuna.

Prace można składać w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli (budynek Biblioteki Międzyuczelnianej) ul. ks. J. Popiełuszki 10, tel. 15 842–10–63 wew. 102. Tam również  można uzyskać szczegółowe informacje uzupełniające.

Termin składania  prac: 17 kwietnia 2015 roku. Najlepsze wiersze uhonorowane zostaną nagrodami.

Uroczyste  podsumowanie konkursu, połączone z wręczeniem nagród, przewidziane jest: 11 maja 2015 roku o godz. 16:00 w Bibliotece Głównej /budynek Biblioteki Międzyuczelnianej/  w  ramach  obchodów  Tygodnia Bibliotek. Wyróżnione utwory prezentowane będą w holu Biblioteki Głównej do końca maja.

Źródło: http://www.biblioteka.stalowawola.pl