Program "Infrastruktura bibliotek 2021-2025" - trwa nabór

• 30-06-2021

Instytut Książki ogłosił 1. nabór wniosków do konkursu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2, Kierunek interwencji 2.1.

W jego ramach można ubiegać się dofinansowanie przedsięwzięć polegających na realizacji jednego z następujących zadań: budowa, przebudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja bibliotecznego obiektu budowlanego wraz z jego wyposażeniem.

Uprawnieni wnioskodawcy to samorządowe instytucje kultury - gminne biblioteki publiczne będące samodzielnymi instytucjami kultury oraz gminne instytucje kultury, w skład których wchodzą wyodrębnione organizacyjnie biblioteki publiczne, dla których organem założycielskim jest odpowiednio: gmina wiejska i gmina miejsko-wiejska bez ograniczenia liczby mieszkańców oraz gmina miejska do 100 tys. mieszkańców.

Nabór wniosków trwa do 9 sierpnia 2021 r.

Pracownicy Instytutu Książki w trakcie naboru prowadzić będą regularne szkolenia on-line dla zainteresowanych naborem (za pośrednictwem platformy Zoom). Tematem szkoleń będzie przybliżenie podstawowych zasad ubiegania się o dofinansowanie, w tym instrukcja wypełniania wniosku.

Szczegółowe informacje - na temat naboru i szkoleń - na stronie Instytutu Książki: https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,pierwszy-nabor-do-infrastruktury-bibliotek-2021-2025-otwarty,6552.html

Źródło: Instytut Książki