Wirtualna Konferencja Biblioteka 5.0 w ramach Book Targu

• 10-05-2021

Trwa trzecia edycja Book Targu - Wirtualnych Targów Książki współorganizowanych przez serwisy Legimi, Lubimy Czytać oraz Allegro. W dniach 10-12 maja 2021 r. organizatorzy zapraszają na część branżową przygotowaną z myślą o wydawcach, księgarzach, bibliotekarzach i wszystkich osobach zawodowo związanych z rynkiem książki. Zaplanowano kilkanaście prelekcji, prezentacji, dyskusji i warsztatów, w tym specjalną część dedykowana bibliotekom pod nazwą Konferencja Biblioteka 5.0.

W programie m.in. następujące wystąpienia:

• Nowe sposoby docierania do czytelnika
  • Rola bibliotek w kształtowaniu biblioróżnorodności - znaczenie promocji dobrej literatury niszowych wydawnictw
  • Biblioteczne Eldorado - nowoczesne rozwiązania systemowe kluczem do stworzenia idealnego katalogu książek
  • Prezentacja laureatów konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa
  • Nowoczesne biblioteki w Norwegii - specyfika pracy z treściami cyfrowymi i wydarzeniami podczas pandemii
  • Książkomaty zamiast filii?
  • Pieniądze to nie wszystko, czyli jak sfinansować działalność biblioteki
  • "Kult czytelnictwa" - naiwne marzenia czy strategia rozwoju?
  • "W sieci o książkach". Jak czytamy w czasach pandemii?

Więcej informacji na stronie: https://www.booktarg.pl/harmonogram/?type=branzowy

Źródło: Book Targ