Badanie satysfakcji z pracy pracowników bibliotek publicznych

• 05-05-2021

Stowarzyszenie LABiB rozpoczęło realizację pilotażowego badania satysfakcji z pracy pracowników bibliotek publicznych. Zostanie ono przeprowadzone w 17 bibliotekach publicznych reprezentujących biblioteki wojewódzkie, miejskie, miejsko-wiejskie i wiejskie. Nad jego metodologią czuwa prof. Sylwiusz Retowski z Zakładu Psychologii Organizacji i Marketingu na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS. Współpraca z Uniwersytetem SWPS gwarantuje nie tylko wysoki poziom merytoryczny badania, ale również jego całkowitą anonimowość i bezpieczeństwo osób badanych. Wyniki badania w postaci ogólnodostępnego raportu zostaną opublikowane w drugiej połowie roku.

"Satysfakcja z pracy to w wielkim skrócie pozytywny stosunek osób zatrudnionych do powierzonych im obowiązków, otoczenia pracy, współpracowników i przełożonych, a jej poziom w dużym stopniu wpływa na nasze zaangażowanie, motywację i poczucie przynależności do miejsca i grupy ludzi, z którymi spędzamy 1/3 naszego życia. (...) Inwestycja w zespół jest tak samo ważna jak inwestycja w infrastrukturę - najpiękniejsze i świetnie wyposażone biblioteki nie zbudują społeczności jeżeli osoby w nich pracujące będą bierne, niezadowolone i nastawione na przetrwanie - a takie postawy mogą być efektem braku poczucia satysfakcji z pracy. Badanie pozwala na poznanie motywacji i opinii załogi, może wskazać punkty zapalne, a zebrane informacje z pewnością będą przydatne przy tworzeniu planów rozwoju biblioteki, szczególnie w zakresie dotyczącym budowy zespołu" - informują organizatorzy.

Więcej informacji nt. badania na stronie Stowarzyszenia LABiB: https://labib.team/2021/05/04/zbadaj-sie-z-labibem-badanie-satysfakcji-pracownikow-bibliotek-publicznych/

Źródło: LABiB

Czytany 640 razy Ostatnio zmieniany 05-05-2021