"My Digital Life" - Tydzień z Internetem 2021

• 19-03-2021
"My Digital Life" - Tydzień z Internetem 2021 FRSI

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zachęca biblioteki, szkoły oraz inne zainteresowane instytucje i organizacje do udziału w kampanii "Tydzień z Internetem" i promowania idei rozwoju kompetencji cyfrowych, a także umiejętności krytycznego myślenia, oceny rzetelności informacji, samodzielnego uczenia się i korzystania w tym celu z zasobów online.

Tydzień z Internetem (All Digital Week) to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All Digital. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu. Tegoroczny Tydzień z Internetem odbywa się w dniach 22-28 marca, ale wydarzenia pod jego szyldem można organizować do 16 kwietnia 2021 r. Motywem przewodnim polskiej edycji kampanii jest hasło "My Digital Life".

Więcej informacji oraz gotowe scenariusze zajęć dostępne są na stronie FRSI:

Źródło: FRSI