4. runda Programu Rozwoju Bibliotek - rekrutacja

• 15-03-2021

Ruszyła rekrutacja do 4. rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Zgłoszenia gminnych bibliotek publicznych z miejscowości do 50 000 mieszkańców przyjmowane są do 7 kwietnia 2021 r.

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

W 4. rundzie Programu weźmie udział 75 bibliotek łącznie z filiami, czyli około 300 placówek i około 300 bibliotekarek i bibliotekarzy. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa biblioteki, które są otwarte na zmianę i chcą dostosować sposób w jaki działają do nowej rzeczywistości i potrzeb swoich użytkowniczek i użytkowników, ale także takie, które są gotowe zaangażować się we współtworzenie społeczności bibliotekarek i bibliotekarzy oraz wymianę doświadczeń.

Szczegołowe informacje na stronie Programu Rozwoju Bibliotek: http://www.prb.biblioteki.org/

Źródło: biblioteki.org