"Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych" - zgłoszenia do projektu

• 25-02-2021

Zastanawiasz się, co zaproponować użytkownikom biblioteki, gdy większość działań jest prowadzona online? Chcesz rozszerzyć ofertę edukacyjną? Myślisz o tym, aby dostarczyć mieszkańcom wiedzy i praktycznych umiejętności, które mogą wykorzystywać na co dzień? Zgłoś się do projektu "Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych".

Do udziału w projekcie Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zaprasza bibliotekarki i bibliotekarzy z bibliotek publicznych oraz bibliotek pedagogicznych pełniących funkcje bibliotek publicznych z całej Polski, którzy chcieliby wzbogacić ofertę edukacyjną biblioteki o nowe, praktyczne zajęcia dla osób dorosłych. W ramach projektu bibliotekarki i bibliotekarze zostaną przygotowani do prowadzenia kursów edukacji finansowej z wykorzystaniem kursu e-learningowego.

"Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych" to część projektu "Financial Literacy through Public Libraries"(FINLIT), który Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje wraz z partnerami z Bułgarii, Rumunii i Słowenii. Wspólnie przygotowano kurs edukacji finansowej dla dorosłych oraz bibliotekarzy-edukatorów oparty na doświadczeniach bibliotek z krajów partnerskich, m.in. na wieloletnich doświadczeniach FRSI z projektu "O finansach… w bibliotece" realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są do 2 marca 2021 r.

Szczegółowe informacje na stronie:

Źródło: biblioteki.org