Badanie efektywności bibliotek publicznych za rok 2020

• 15-02-2021

Trwa coroczne badanie efektywności bibliotek publicznych realizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przy współpracy Konferencji Dyrektorów Wojewódzkich Bibliotek Publicznych.

W związku z pandemią koronawirusa SARS CoV2 biblioteki rozszerzyły zakres swych usług, zwłaszcza w dostępie do źródeł elektronicznych, jak też i przeniosły część swej działalności do sieci, wobec powyższego w Formularzu za 2020 r. zostały wprowadzone nowe dane i wskaźniki odnoszące się m.in. do zasobów elektronicznych i wydarzeń online.

Formularz danych statystycznych za rok 2020 - wraz z materiałami pomocniczymi -  jest dostępny dla zarejestrowanych w projekcie bibliotek w bazie AFB na stronie: https://afb.sbp.pl/afbp/materialy/

Źródło: SBP