"Kluby wiedzy w bibliotekach" - nabór do projektu

• 08-02-2021

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zaprasza biblioteki publiczne i pedagogiczne z całej Polski, które chcą rozwinąć bądź rozszerzyć swoje działania edukacyjne skierowane do osób dorosłych, do udziału w projekcie "Kluby wiedzy w bibliotekach". W ramach projektu bibliotekarki i bibliotekarze zostaną przygotowani do prowadzenia w bibliotekach klubów wiedzy - miejsc, w których ludzie regularnie się spotykają po to, by wspólnie zdobywać wiedzę, rozwijać umiejętności i kształtować motywację do uczenia się przez całe życie. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 lutego 2021 r.

Kluby wiedzy w bibliotekach to część międzynarodowego projektu "Learning circles in libraries", który Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje wraz z partnerami z USA, Finlandii, Niemiec, Portugalii i Rumunii. W tych krajach powstają lub już działają biblioteczne kluby wiedzy wykorzystujące metodologię "Learning Circles" opracowaną przez Peer 2 Peer University ze Stanów Zjednoczonych.

Szczegółoe informacje na stronie www.biblioteki.org

Źródło: biblioteki.org