Zamknięcie bibliotek od 7 do 29 listopada - rekomendacje Biblioteki Narodowej

• 06-11-2020

W związku z bardzo dużym wzrostem zakażeń koronawirusem premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zamknięcie dla użytkowników instytucji kultury od 7 (sobota) do 29 listopada (niedziela) 2020 roku. Biblioteka Narodowa rekomenduje całkowite zamknięcie bibliotek dla użytkowników (w tym czytelń, wypożyczalni, informatoriów) we wskazanym okresie.

Biblioteka Narodowa zachęca jednocześnie do takiej organizacji pracy placówek, aby jak najwięcej pracowników mogło pracować zdalnie. Pracownicy konieczni do podtrzymania funkcjonowania biblioteki (np. pracownicy obsługi i ochrony) powinni pracować stacjonarnie zachowując zasady rygoru sanitarnego.

Odpowiedzi na pytania dotyczące działalności bibliotek w związku z sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa można uzyskać w internetowej Poradni Biblioteki Narodowej.

Źródło: Biblioteka Narodowa

Czytany 51 razy Ostatnio zmieniany 06-11-2020