Nabór wniosków do programów dotacyjnych MKDNiS na rok 2021

• 02-11-2020

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosił nabór do programów dotacyjnych na rok 2021. Biblioteki mogą ubiegać się o dofinansowania na różne działania m.in. w ramach programów Promocja czytelnictwa, Partnerstwo dla książki, Literatura czy Kultura cyfrowa. Termin składania wniosków upływa 30 listopada 2020 roku.

Promocja czytelnictwa
Celem programu jest wspieranie wartościowych form promowania czytelnictwa, zarówno poprzez dofinansowywanie innowacyjnych szeroko zakrojonych programów promujących powszechne praktyki czytelnicze, jak i poprzez wsparcie dla przedsięwzięć promujących najbardziej znaczące zjawiska literatury współczesnej.

Partnerstwo dla książki
Strategiczne cele programu to zarówno poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formatach, jak i wzmocnienie kulturotwórczej roli księgarń i bibliotek.

Literatura
Strategicznym celem programu jest podnoszenie poziomu świadomości literackiej i uzupełnienie rynku wydawniczego poprzez dofinansowywanie wartościowych, niekomercyjnych publikacji literatury polskiej i światowej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieł mierzących się z zadaniem utrwalenia tożsamości kulturowej i narodowej poprzez odniesienie się do ważnych dla polskiej kultury rocznic, jubileuszy czy wydarzeń historycznych. W programie szczególnie uwzględnia się debiuty pisarskie, czyli pierwsze publikacje w formie książkowej (drukowanej lub w formie e-booka) autorów piszących w języku polskim, oraz twórczość adresowaną do dzieci i młodzieży.

Kultura cyfrowa
Celem programu jest udostępnianie i umożliwianie ponownego wykorzystywania zasobów cyfrowych do celów popularyzacyjnych, edukacyjnych i naukowych, uwzględniające opracowanie i digitalizację zasobów dziedzictwa kulturowego.

Szczegółowe informacje na stronie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu: https://www.gov.pl/web/kultura/programy-mkidn-2021

Źródło: MKDNiS

Czytany 76 razy Ostatnio zmieniany 02-11-2020