6. Festiwal im. Zygmunta Haupta w Gorlicach - online

  • 21-09-2020
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
6. Festiwal im. Zygmunta Haupta w Gorlicach - online Festiwal Haupta

W dniach 23-27 września 2020 r. w Gorlicach odbędzie się 6. Festiwal im. Zygmunta Haupta. Pomysłodawcą wydarzenia jest Andrzej Stasiuk, pisarz i współtwórca Wydawnictwa Czarne. Festiwal stanowi wspólną inicjatywę osób i instytucji, którym bliski jest cel promocji twórczości Zygmunta Haupta, największego z niesłusznie zapomnianych polskich pisarzy.

Zygmunt Haupt urodził się w 1907 roku na Podolu, zmarł w 1975 roku w Winchester (Stany Zjednoczone). Jego twórczość opisuje przedwojenną rzeczywistość wschodniej Galicji, Podola i Wołynia oraz wojenne przeżycia będące udziałem pisarza we Francji. Jak twierdzą literaturoznawcy, skalą talentu sytuuje się Haupt blisko takich pisarzy jak Bruno Schulz czy Włodzimierz Odojewski.

Swój udział w 6. edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta potwierdzili Mariusz Szczygieł, Waldemar Bawołek, Mikołaj Łoziński, Dominika Słowik, Małgorzata Lebda, Urszula Zajączkowska, Mira Marcinów, Zyta Rudzka, Maciej Bielawski, Kalina Błażejowska, Agnieszka Pajączkowska, Adam Kaczanowski, Andrzej Niewiadomski, Piotr Marecki, Ryszard Koziołek, Barbara Sadurska, Olga Hund oraz Wojciech Nowicki. Pretekstem do rozmów z twórcami będą ich najnowsze książki. Organizatorzy zapewniają transmisje live z festiwalowych spotkań, które zostaną przygotowane przez Gorlice.tv.

Będą one dostępne w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/ZygmuntHauptFestival/
https://www.youtube.com/channel/UC4-1PSKlhjsxh3Fipwe21Fg/featured

Więcej informacji na stronie: www.festiwalhaupta.pl

Źródło: Festiwal Haupta

Czytany 115 razy Ostatnio zmieniany 25-09-2020

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij