#cojaczytam: III edycja konkursu promującego czytelnictwo

  • 14-09-2020
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
#cojaczytam: III edycja konkursu promującego czytelnictwo Fundacja Nowoczesna Polska

Już po raz trzeci Wolne Lektury i Fundacja Nowoczesna Polska zapraszają uczniów, nauczycieli, wychowawców i bibliotekarzy do wzięcia udziału w konkursie #cojaczytam. Przyjmowanie zgłoszeń trwa od 14 września do 16 listopada 2020 r.

Konkurs skierowany jest do uczniów i uczennic w wieku 9-19 lat będących uczniami jednej szkoły lub innej placówki oświatowej bądź czytelnikami jednej biblioteki. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu kampanii w atrakcyjny sposób promującej czytelnictwo w najbliższym otoczeniu. W związku z panującą epidemią organizatorzy zachęcają, aby działania konkursowe przenieść do Internetu i wykorzystać nieograniczone możliwości nowych technologii, które w XXI wieku są tak samo skuteczne w promowaniu czytelnictwa, jak spotkania osobiste. Bez wychodzenia z domu również można w ciekawy sposób promować czytelnictwo, a być może przy okazji zdobyć także dodatkowe umiejętności związane z wykorzystaniem nowych narzędzi i Internetu. Uczniowie mogą użyć różnych metod i sposobów - mogą to być podcasty, memy i inne działania w mediach społecznościowych, filmiki zamieszczane na YouTube lub opublikowane w innych serwisach, plakaty, flashmoby, przedstawienia, ulotki, konkursy.

Kampania musi być promowana w serwisach społecznościowych (np. Facebook, Instagram, Twitter, TikTok i inne), a w publikowanych postach na jej temat należy używać dwóch hasztagów: #cojaczytam i #wolnelektury. W trakcie tworzenia i przeprowadzania kampanii zespoły muszą przygotować dokumentację (np. zdjęcia, opisy, linki do postów w serwisach społecznościowych, filmiki, podcasty i inne materiały), którą następnie trzeba przesłać wraz ze zgłoszeniem konkursowym.

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej Wolnych Lektur: https://wolnelektury.pl/formularz/cojaczytam2020/

W 2019 r. zwycięzcami Grand Prix drugiej edycji konkursu #cojaczytam zostali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie i ich kampania "CzytaMY!":
https://e-biblioteka.rzeszow.pl/pl-PL/aktualnosci/item/6917-rzeszow-uczniowie-i-lo-zwyciezcami-ogolnopolskiego-konkursu-cojaczytam

Źródło: Wolne Lektury

Czytany 59 razy Ostatnio zmieniany 14-09-2020

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij