Blisko 6 tysięcy bibliotek w tegorocznej edycji projektu "Mała książka - wielki człowiek"

• 17-07-2020

Instytut Książki - organizator ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo "Mała książka - wielki człowiek" poinformował, że do tegorocznej odsłony projektu zgłosiło się 5861 bibliotek posiadających oddziały dziecięce . To o ponad 700 placówek więcej niż w roku ubiegłym i aż 75% wszystkich bibliotek publicznych w Polsce.

Już jesienią czytelnicy w wieku przedszkolnym będą mogli odebrać w partnerskich bibliotekach przygotowane specjalnie dla nich Wyprawki Czytelnicze zawierające książkę "Pierwsze czytanki dla…" dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowano dla nich broszurę informacyjną przypominającą o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadającą skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Pełna lista zakwalifikowanych bibliotek oraz szczegóły dotyczące tegorocznej odsłony projektu znajdą się wkrótce na stronie: www.wielki-czlowiek.pl.

Źródło: Instytut Książki

Czytany 49 razy Ostatnio zmieniany 20-07-2020