Blisko 6 tysięcy bibliotek w tegorocznej edycji projektu "Mała książka - wielki człowiek"

  • 17-07-2020
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code

Instytut Książki - organizator ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo "Mała książka - wielki człowiek" poinformował, że do tegorocznej odsłony projektu zgłosiło się 5861 bibliotek posiadających oddziały dziecięce . To o ponad 700 placówek więcej niż w roku ubiegłym i aż 75% wszystkich bibliotek publicznych w Polsce.

Już jesienią czytelnicy w wieku przedszkolnym będą mogli odebrać w partnerskich bibliotekach przygotowane specjalnie dla nich Wyprawki Czytelnicze zawierające książkę "Pierwsze czytanki dla…" dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowano dla nich broszurę informacyjną przypominającą o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadającą skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Pełna lista zakwalifikowanych bibliotek oraz szczegóły dotyczące tegorocznej odsłony projektu znajdą się wkrótce na stronie: www.wielki-czlowiek.pl.

Źródło: Instytut Książki
 

 

Czytany 232 razy Ostatnio zmieniany 20-07-2020

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij