Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek oraz Tydzień Bibliotek 2020

  • 08-05-2020
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek oraz Tydzień Bibliotek 2020 Jolanta Różańska

8 maja obchodzimy w Polsce Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto, zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, było początkowo wydarzeniem branżowym, zaś od 2004 roku rozpoczyna ono także oficjalnie Tydzień Bibliotek (8-15 maja) - ogólnopolską akcję promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, w trakcie której książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników, organizując okolicznościowe wydarzenia (spotkania autorskie, konferencje, warsztaty, a nawet… rajdy rowerowe).

W 2020 roku obchodom Tygodnia Bibliotek przyświeca hasło "Zasmakuj w bibliotece" pomysłu Mariusza Nakielnego, starszego kustosza Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni ("Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości - Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy") oraz plakat autorstwa Jolanty Różackiej.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną biblioteczne wydarzenia przygotowane z okazji Tygodnia Bibliotek odbywają się wyłącznie online.

Ich listę znaleźć można m.in. na dedykowanej stronie http://tydzienbibliotek.sbp.pl/

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zachęca biblioteki i bibliotekarzy także do udziału w konkursie na najciekawsze wydarzenie dla młodych czytelników organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek online – zgłoszenia-relacje przyjmowane są do 5 czerwca 2020 r.

Szczegóły na stronie: http://tydzienbibliotek.sbp.pl/konkurs-sbp-na-najciekawsze-wydarzenie-dla-mlodych-czytelnikow-organizowane-online-w-ramach-tygodnia-bibliotek-8-15-maja-2020/

Źródło: http://tydzienbibliotek.sbp.pl/

Czytany 146 razy Ostatnio zmieniany 08-05-2020

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij