Nabór wniosków w programie "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020"

• 07-03-2020

Instytut Książki ogłosił nabór wniosków w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020". Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

O dofinansowanie zakupu komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych w jednostkowej cenie nabycia do 10 000 zł mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury będące samodzielnymi bibliotekami publicznymi oraz samorządowe instytucje kultury, w skład których wchodzą wyodrębnione organizacyjnie biblioteki, dla których organizatorem jest gmina wiejska, gmina wiejsko-miejska lub gmina miejska.

Termin naboru wniosków upływa 30 kwietnia 2020 r.

Szczegółowe informacje na stronie: https://instytutksiazki.pl/biblioteki,5,kraszewski-komputery-dla-bibliotek,2.html

Źródło: Instytut Książki