Konsultacje projektu kodeksu RODO dla bibliotek

• 13-02-2020

"Kodeks postępowania dla bibliotek wspierający we właściwym stosowaniu RODO" pod redakcją Sylwii Czub-Kiełczewskiej i dr Łukasza Wojciechowskiego powstał w celu merytorycznego i praktycznego wsparcia bibliotek w zapewnieniu prawidłowego i skutecznego stosowania przepisów o ochronie danych osobowych. Skierowany jest przede wszystkim do bibliotek publicznych, w tym działających w ramach ośrodków kultury oraz pedagogicznych, a jego zawartość była tworzona ze wsparciem środowiska bibliotekarzy.

Publikacja jest udostępniona bezpłatnie w formie elektronicznej dla wszystkich zainteresowanych osób. Obecnie trwają konsultacje jej treści. Każda zainteresowana osoba może do dnia 10 marca 2020 r. przekazywać swoje uwagi merytoryczne na adres Biura ZG SBP, które koordynuje przyjmowanie uwag i zgłoszeń od pracowników bibliotek. Etap konsultacji zakończy seminarium w Warszawie, na którym przedstawiciele bibliotek zgłaszający uwagi, przedstawiciele SBP oraz autorzy Kodeksu omówią i zatwierdzą ewentualne zmiany, a także ostateczną treść Kodeksu.

Szczegóły na: http://www.sbp.pl/artykul/?cid=22103&prev=1

Źródło: SBP