Wi-Fi dla bibliotek w ramach projektu "Publiczny internet dla każdego"

• 27-01-2020

Biblioteka Narodowa zachęca gminy i biblioteki publiczne do udziału w projekcie "Publiczny internet dla każdego". Celem inicjatywy, realizowanej przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, jest zapewnienie w miejscach publicznych bezpłatnego dostępu do szybkiego internetu.

W ramach projektu wsparcie udzielane jest na:

•     instalację całkowicie nowej publicznej sieci Wi-Fi;
  •     modernizację istniejącej publicznej sieci Wi-Fi;
  •     rozszerzenie zasięgu istniejącej publicznej sieci Wi-Fi.

Zadania te mogą zostać wdrożone na terenie bibliotek publicznych, a wnioskodawcami mogą być gminy. Kwota dofinansowania, o które można się starać to 64 368 zł. Nabór wniosków o dofinansowanie trwa do 30 czerwca 2020 roku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Źródło: BN

Czytany 51 razy Ostatnio zmieniany 23-01-2020