126 000 wyprawek czytelniczych dla przedszkolaków rozdanych

• 03-01-2020

"Koniec roku to doskonały moment na to, by przyjrzeć się minionym miesiącom i wspólne świętować sukcesy. Z wielką radością przedstawiamy kolejne podsumowanie projektu "Mała książka - wielki człowiek" realizowanego w ponad 5 200 bibliotekach publicznych w całej Polsce" - informuje na swojej stronie Instytut Książki.

Wg obliczeń Instytutu od września do końca listopada 2019 r. bibliotekarze wydali łącznie 126 000 wyprawek czytelniczych - z czego ponad 56 000 nowym czytelnikom tj. dzieciom, które po raz pierwszy zapisały się do biblioteki. W tym samym czasie blisko 9 000 przedszkolaków odebrało Dyplomy Małego Czytelnika, co oznacza, że każdy z nich odwiedził z rodzicem bibliotekę co najmniej 10 razy, by wypożyczyć nową książkę.

Jak podkreśla Instytut, "nieocenioną rolę dla sukcesu projektu odgrywają bibliotekarze, którzy z ogromnym zaangażowaniem przyjmują w swoich progach Małych Czytelników, pokazują im biblioteczne skarby, doradzają, zachęcają, organizują ciekawe i  rozwijające wydarzenia oraz co najważniejsze - zarażają pasją do czytania".

Źródło: www.wielki-czlowiek.pl

Czytany 179 razy Ostatnio zmieniany 07-01-2020