Kongres bibliotek "Różni. Równi. Ważni"

• 03-12-2019

Ponad 200 osób wzięło udział w dziesiątym ogólnopolskim kongresie bibliotek, który odbył się 26-27 listopada 2019 roku w Łodzi pod hasłem "Różni. Równi. Ważni".

Tematyka tegorocznych warsztatów, prezentacji i spotkań dotyczyła osób, które często są niewidoczne, nieobecne czy niewysłuchane. Uczestnicy kongresu przyjrzeli się sytuacji takich osób z różnych perspektyw, poznali ich emocje i doświadczenia, a także zastanawiali się, jak uwzględniać ich potrzeby w działaniach bibliotek.

Dla wszystkich zainteresowanych problematyką kongresu jego organizator - Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego - udostępnił online stosowne materiały tematyczne:

Źródło: kongresbibliotek.org ; biblioteki.org

Czytany 48 razy Ostatnio zmieniany 13-12-2019