Nabór wniosków w programie "Niepodległa" na 2020 rok

• 18-11-2019

Biuro Programu "Niepodległa" prowadzi nabór wniosków na dofinansowanie wydarzeń, które nawiązują do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna związana z różnymi drogami poszczególnych dzielnic kraju prowadzącymi do niepodległości.

Realizowane w ramach programu zadania powinny wzmacniać poczucie wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję państwową i narodową - wolność, solidarność oraz poszanowanie godności i praw człowieka.

W programie dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych można wnioskować o dofinansowanie od 10 tys. do 100 tys. złotych. Poziom dofinansowania ze środków Programu Wieloletniego „Niepodległa” nie może przekroczyć 85% całości budżetu zadania. Wnioski należy składać poprzez formularz w systemie Witkac.pl. Nabór trwa do 9 grudnia 2019 r.

W ramach programu przewiduje się możliwość wsparcia finansowego działań o charakterze regionalnym, w tym upowszechniających wydarzenia historyczne w danym regionie w skali ogólnopolskiej. Zakłada się możliwość realizacji zarówno dużych przedsięwzięć, jak i kameralnych wydarzeń związanych tematycznie ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę.

Rodzaje kwalifikujących się zadań:

1. festiwale, koncerty, spektakle (teatralne, muzyczne i inne);
  2. rekonstrukcje historyczne;
  3. wystawy wraz z katalogami;
  4. projekty edukacyjno-animacyjne oparte na interakcji i współdziałaniu – warsztaty,  gry terenowe, questy oraz wykłady, lekcje tematyczne, spacery tematyczne, spotkania, konkursy;
  5. wytyczenie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych;
  6. murale.

Przy ocenie wniosków preferowane będą zadania, w przypadku których wnioskodawcy zadeklarują podjęcie współpracy z co najmniej jednym partnerem.

Szczegółowe informacje na:

Źródło: niepodlegla.gov.pl