Rady społeczne w bibliotekach - rekrutacja do II edycji projektu

• 07-10-2019

Do 9 października 2019 r. trwa rekrutacja do drugiej edycji projektu "Rada społeczna – jak ją powołać?" realizowanego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Udział w projekcie mogą wziąć biblioteki publiczne z gmin wiejskich, miejskich i wiejsko-miejskich z całej Polski.

Doświadczenia pierwszej edycji projektu pokazują, że rady społeczne realnie wspierają biblioteki, m.in. poprzez:

•     promocję biblioteki i pomoc w dotarciu do nowych odbiorców,
  •     generowanie pomysłów na nowe działania i sposoby ich realizacji bez dodatkowego obciążania zespołu biblioteki,
  •     doradztwo – konsultacje i informacje, jak to, co biblioteka robi, odpowiada na lokalne potrzeby,
  •     rzecznictwo i wsparcie w kontaktach z władzami samorządowymi.

Projekt rozpocznie się szkoleniem w Warszawie 12-14 listopada br. i potrwa do jesieni 2020 r. Więcej informacji na stronie: biblioteki.org

Źródło: biblioteki.org

Czytany 35 razy Ostatnio zmieniany 02-10-2019