"Znajdźmy wspólny język", czyli piąta ogólnopolska Noc Bibliotek

  • 04-10-2019
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
"Znajdźmy wspólny język", czyli piąta ogólnopolska Noc Bibliotek nocbibliotek.org

5 października 2019 r. pod hasłem "Znajdźmy wspólny język" odbędzie się piąta edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, do której zgłosiło się ponad 1700 placówek.

W ten wyjątkowy dzień (i noc) biblioteki łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Wieczorno-nocne wydarzenie w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z zasobów których warto korzystać.

Specjalną atrakcją akcji jest w tym roku "Nocny Marek": w 50. rocznicę śmierci Marka Hłaski w bibliotekach odbędą się gry poświęcone jego życiu i twórczości (m.in. flirt literacki z cytatami z jego książek). Na biblioteki biorące udział w Nocy Bibliotek czeka także po raz pierwszy konkurs z nagrodami (szczegóły na: https://nocbibliotek.org/konkurs)

Uroczysta inauguracja z transmisją na żywo do bibliotek w całej Polsce odbędzie się 5 października 2019 r. o godz. 19.00 na scenie w XXXI Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży na warszawskim Mokotowie. Poprowadzą ją i wystąpią ze specjalnym programem Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi.

Lista bibliotek biorących udział w akcji wraz z programami lokalnych wydarzeń dostępna jest na: https://nocbibliotek.org/mapa

Źródło: Noc Bibliotek

 

Czytany 47 razy Ostatnio zmieniany 04-10-2019

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij