Mądrzy Cyfrowi 2019 - trwa nabór do projektu

• 02-10-2019

Do 15 października 2019 r. trwa nabór do kolejnej edycji projektu Mądrzy Cyfrowi, który wprowadza młodzież w świat uniwersalnych wartości, takich jak szacunek, uczciwość, odwaga i mądrość, uczy pracy metodą Design Thinking i wykorzystania narzędzi cyfrowych w realizacji projektów społecznych, które zmieniają świat na lepsze.

Projekt realizowany jest przez Fundację "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" przy wsparciu Google.org, a udział w nim mogą wziąć szkoły, biblioteki, domy kultury i inne placówki/organizacje prowadzące zajęcia dla młodzieży szkolnej.

Każdy prowadzący otrzymuje bezpłatnie dostęp do szkolenia e-learningowego oraz książki, scenariusze zajęć i materiały promocyjne. Finałem zajęć jest przygotowanie, a następnie realizacja przez młodzież projektu społecznego odpowiadającego na wcześniej zdiagnozowane potrzeby lokalne. Dotychczasowe projekty zrealizowane w ramach programu Mądrzy Cyfrowi to m.in. utworzenie ścieżki rowerowej, kampania społeczna przeciwko hejtowi "Słowa krzywdzą", akcja "Odłóż ten telefon" czy projekt ekologiczny "Naprawiamy nasze powietrze".

Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje o programie na: www.madrzycyfrowi.pl

Źródło: Mądrzy Cyfrowi

Czytany 72 razy Ostatnio zmieniany 02-10-2019