"Para-buch! Książka w ruch!", czyli literatura popularnonaukowa na zajęciach dla dzieci w bibliotece

• 31-07-2019

"Para-buch! Książka w ruch!" to nowatorski projekt łączący w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania.

Edycję pilotażową "Para-buch! Książka w ruch!" realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung oraz setką zaproszonych bibliotek publicznych z pięciu województw: lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

Na stronie parabuch.org można znaleźć informacje o projekcie oraz materiały dla bibliotekarzy dotyczące między innymi organizacji angażujących spotkań dla młodszych dzieci, prowadzenia gier i zabaw wokół wybranych książek popularnonaukowych czy przeprowadzania prostych eksperymentów naukowych. Na stronie stopniowo pojawiać się będą inspiracje z bibliotek biorących udział w projekcie.

Źródło: biblioteki.org

Czytany 121 razy Ostatnio zmieniany 09-08-2019