Aktualności, relacje z wydarzeń (582)

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2019. Przed rokiem, w tym samym konkursie SBP,…
Dyskusyjny Klub Książki "Liberatorium" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle gościł 26 czerwca 2019 r. Jakuba Małeckiego, jednego z ważniejszych prozaików młodego pokolenia, autora "Dygotu", "Śladów", "Rdzy", "Nikt nie idzie". Ciągle miał poczucie, że nie…
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie realizuje w 2019 roku projekt szkoleniowy dla podkarpackich bibliotekarzy pn. "Kompetencje - inspiracje - działania". Celem projektu przygotowanego w ramach Programu Dotacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego…
Od września 2019 r. w ponad 5 tys. bibliotek publicznych w całej Polsce będzie można odebrać Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Projekt realizowany jest przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej…
W dniach od 12 do 15 czerwca 2019 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odbyła się III. edycja Festiwalu Książki Wyczytanej - projektu, który zyskał uznanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego…
8 czerwca 2019 r. w auli Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego zakończyli rok akademicki odbierając  gratulacje oraz dyplomy od Burmistrza Miasta Jasła - Ryszarda Pabiana,  dziekana Wydziału…
Janusz Szuber, wybitny poeta, felietonista i eseista z Sanoka został 12 czerwca 2019 r. uhonorowany Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatury - jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla artystów w Polsce…
11 czerwca 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie obchodziła jubileusz 70-lecia swojego istnienia. W uroczystościach urodzinowych uczestniczyło liczne grono gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz i służb mundurowych,…
W dniu 6 czerwca 2019 r. w ramach projektu ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! w Parku Miejskim w Jaśle odbyło się spotkanie z Marcinem Pałaszem – autorem prawie 40 zabawnych, przewrotnych i nieco zwariowanych książek dla dzieci…
W czerwcu bieżącego roku przypada 25. rocznica otwarcia dla czytelników Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33A. Z tej okazji 3 czerwca 2019 r. przygotowano jubileuszowe spotkanie połączonych…
"Komu przyda się tekst krytyczny? Jak napisać taki tekst, by stał się krytyką konstruktywną? Czy krytyka to wyrażenie własnej opinii, czy może merytoryczne odniesienie do słabości przedmiotu krytyki?" – to tylko niektóre dylematy i…
"Tablety dla aktywnych - warsztaty dla osób w wieku 50+ rozpoczynających przygodę z tabletem", odbyły się 28 i 29 maja 2019 r. w pracowni szkoleniowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. W warsztatach…

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij