• 01-11-2014
  • 1 komentarz
Rzeszów: System informacji prawnej LEGALIS w wersji PREMIUM - zaproszenie do korzystania grafika J.Piller

SYSTEM INFORMACJI PRAWNEJ LEGALIS w wersji PREMIUM
Wydawnictwa C.H.Beck.

BEZPŁATNY DOSTĘP w BIBLIOTEKACH

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza wszystkich zainteresowanych do korzystania z systemu informacji prawnej LEGALIS w wersji PREMIUM znanego Wydawnictwa C.H.Beck.

System zawiera, m.in.: teksty przepisów prawnych publikowane w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich, prawo miejscowe, prawo resortowe, prawo korporacyjne, Dzienniki urzędowe Unii Europejskiej, projekty ustaw, orzecznictwo, wzory pism, interpretacje, bibliografię prawniczą oraz monografie i artykuły z czasopism.

System LEGALIS w wersji PREMIUM to także, niezwykle cenione przez prawników, pełne teksty komentarzy z różnych dziedzin prawa (prawa cywilnego, postępowania cywilnego, prawa karnego, postępowania karnego, prawa pracy, prawa rodzinnego, prawa podatkowego, prawa własności intelektualnej i prawa administracyjnego), które publikowane są przez Wydawnictwo C.H.Beck również w formie książkowej.

Rozszerzona wersja programu to doskonałe źródło informacji prawnej, systematycznie aktualizowane online przez specjalistów współpracujących z Wydawnictwem C.H.Beck.

Korzystanie z systemu prawnego LEGALIS w bibliotekach publicznych nie wymaga logowania i jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników. Będąc w bibliotece, wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać adres http://sip.legalis.pl, a uruchomiony zostanie dostęp do dużej bazy przepisów prawnych.

Z systemu LEGALIS korzystać można na komputerach stacjonarnych zainstalowanych w bibliotekach, a także na prywatnych laptopach czytelników w strefach WiFi w następujących placówkach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie:

Wypożyczalnia Muzyczna, ulica Żeromskiego 2.

Wypożyczalnia Główna, ulica Dąbrowskiego 33a.

Budynek główny Biblioteki, ulica Sokoła 13.

Filia nr 3, ulica Krzyżanowskiego 6.

Filia nr 4, ulica Ofiar Katynia 15.

Filia nr 6, ulica Podwisłocze 6.

Filia nr 8, ulica Okulickiego 3 [brak możliwości podłączenia prywatnych laptopów].

Filia nr 10, ulica Podchorążych 1.

Informacja o godzinach otwarcia placówek dostępna jest na stronie internetowej WiMBP w Rzeszowie www.wimbp.rzeszow.pl w zakładce „godziny otwarcia” lub „filie i oddziały”.

Korzystanie z własnych laptopów w bibliotece wymaga od użytkowników zalogowania się do sieci bezprzewodowej (uprawnienia do sieci WiFi w postaci loginu i hasła wydają bibliotekarze w poszczególnych placówkach).

Czytelnicy korzystający z systemu LEGALIS w wersji PREMIUM mogą zapisywać wybrane fragmenty przepisów prawnych na prywatne nośniki pamięci. Z wyłączeniem budynku głównego przy ulicy Sokoła 13, żadna z placówek nie wykonuje wydruków z bazy przepisów prawnych.

O szczegóły związane z korzystaniem z systemu LEGALIS można pytać bibliotekarzy w wymienionych filiach i oddziałach WiMBP w Rzeszowie.

Bezpłatny dostęp do systemu LEGALIS dla użytkowników zapewniony został do końca sierpnia 2015 r.

Zapraszamy studentów prawa, aplikantów i wszystkich zainteresowanych dostępem do systemu informacji prawnej do placówek Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Źródło: www.wimbp.rzeszow.pl

Czytany 1412 razy Ostatnio zmieniany 18-03-2015

1 komentarz

• Link do komentarza bj 01-11-2014 napisane przez bj