Przemyśl: Uroczyste otwarcie nowej siedziby Przemyskiej Biblioteki Publicznej - relacja

• 10-10-2014

3 października 2014 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Prezydent Miasta Robert Choma, przedstawiciele Rady Miejskiej, parlamentarzyści, przedstawiciele przemyskich instytucji kultury, duchowieństwa, przedstawiciele podkarpackich bibliotek, pracownicy placówki.

Gości powitał dyrektor Przemyskiej Biblioteki Publicznej Paweł Kozioł. Natomiast Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma w swoim wystąpieniu podkreślił, że rewitalizacja powojskowego kompleksu była ważnym zadaniem, dzięki któremu miasto wzbogaciło się w kolejny obiekt kultury. Biskup Adam Szal poświęcił czytelnie i wypożyczalnie Biblioteki, a na ręce dyrektora do zbiorów przekazał Pismo Święte z komentarzami Jana Pawła II. Podczas spotkania wystąpili również m.in.: senator Andrzej Matusiewicz, poseł Marek Rząsa, starosta przemyski Jan Pączek, wicemarszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, który przekazał do zbiorów biblioteki kolekcję książek Wydawnictwa Sejmowego. Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie Barbara Chmura w swoim wystąpieniu wyraziła uznanie dla bibliotekarzy PBP za trud włożony w przeprowadzkę księgozbioru Biblioteki.

Po części oficjalnej odbył się koncert zespołu Efemeryda Jass Band, a następie zwiedzanie budynku nowej Biblioteki.

Źródło: www.biblioteka.przemysl.pl

fot. H.Lasko