Krosno: „Promocja miasta, gminy, regionu w działaniach bibliotek powiatu krośnieńskiego i Lwowa” – seminarium dla bibliotekarzy - relacja

  • 14-10-2014
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Krosno: „Promocja miasta, gminy, regionu w działaniach bibliotek powiatu krośnieńskiego i Lwowa” – seminarium dla bibliotekarzy - relacja Fot.: KBP

„Promocja miasta, gminy, regionu w działaniach bibliotek powiatu krośnieńskiego i Lwowa” - pod taką nazwą w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej w dniu 1 października 2014 r. odbyło się seminarium z udziałem bibliotekarzy z Krosna, Lwowa i powiatu krośnieńskiego.

Uczestniczyli w nim również zaproszeni goście: Bronisław Baran - Wiceprezydent Krosna, Barbara Chmura - Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie oraz Zygmunt Rysz - Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Krosna.

Seminarium poprzedziło wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Moje miasto - to warto zobaczyć”, a także przedstawienie „Panny w kamień zamienione” przygotowane przez grupę teatralną bibliotekarzy „Na Dobry Początek”, oparte na krośnieńskiej legendzie „Prządki”.

Uczestników seminarium powitał Wiceprezydent Krosna Bronisław Baran, podkreślając wagę i znaczenie biblioteki dla promocji miasta. „Promocja miasta, gminy, regionu w działaniach bibliotek powiatu krośnieńskiego i Lwowa”

Również Dyrektor WiMBP w Rzeszowie Barbara Chmura, zwracając się do bibliotekarzy, przypomniała, jak wielkie znaczenie w dokumentowaniu m.in. piśmiennictwa danego obszaru mają biblioteki publiczne w regionie. Krośnieńska Biblioteka od wielu lat jest ambasadorem Krosna w sąsiadujących krajach - mówiła, przypominając wieloletnią współpracę KBP z bibliotekami na Węgrzech, Słowacji i Ukrainie.

Szczegółowa relacja z seminarium autorstwa Moniki Machowicz dostępna jest na stronie Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej >> zob. relacja

Źródło: www.kbp.krosno.pl

 

  • Krosno1
  • Krosno2
  • Krosno3
  • Krosno4
Czytany 1278 razy Ostatnio zmieniany 08-12-2014

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij