Przemyśl: Przemyska Biblioteka Publiczna dołączyła do Konsorcjum Legimi

• 30-06-2021
Przemyśl: Przemyska Biblioteka Publiczna dołączyła do Konsorcjum Legimi PBP

Przemyska Biblioteka Publiczna przystąpiła do Konsorcjum Bibliotek Publicznych Województwa Podkarpackiego i tym samym umożliwia bezpłatny dostęp do ponad 70 tysięcy e-booków i adiobooków w serwisie Legimi. Pośród nich znajdują się nie tylko nowości i bestsellery, ale też starsze tytuły z beletrystyki czy literatury faktu.

Z serwisu Legimi w Przemyskiej Bibliotece Publicznej mogą korzystać osoby od 15 roku życia, które są czytelnikami biblioteki, zarejestrowanymi w systemie bibliotecznym, bez blokad na koncie czytelniczym. Warunkiem jest posiadanie kodu dostępu. Jeden czytelnik może odebrać tylko jeden kod.

Jak otrzymać kod?

•     Kody wydawane są czytelnikom w pierwszych dniach roboczych danego miesiąca.
  •     Kod należy aktywować w miesiącu, w którym czytelnik go otrzymał w bibliotece, w przeciwnym razie kod wygasa, np. kod wydany w czerwcu 2021 r. powinien być aktywowany przez czytelnika do 30 czerwca br.
  •     Aktywowany kod ważny jest przez miesiąc, licząc od dnia aktywacji kodu na stronie legimi.pl/podkarpackie, np. kod aktywowany przez czytelnika 15 czerwca jest ważny do 15 lipca 2021 r. i w tym czasie czytelnik może korzystać z e-booków i audiobooków.
  •     Po miesiącu korzystania czytelnik może zwrócić się do biblioteki po kolejny kod na następny miesiąc.
  •     Czytelnik nie może przekazywać kodu dostępu do serwisu, otrzymanego w bibliotece, innym osobom.
  •     Kody wydawane są czytelnikom wyłącznie bezpośrednio w określonych placówkach: Wypożyczalnia Główna PBP, ul. Grodzka 8, Filia nr 8 (ul. bp. J. Glazera 9).
  •     Nie wydaje się kodów telefonicznie, mailowo, SMS-owo.
  •     Liczba kodów dostępnych w bibliotece jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń czytelników w placówkach w danym miesiącu.

Więcej informacji na stronie: http://www.biblioteka.przemysl.pl/index.php?c=article&id=1456

Źródło: PBP

Czytany 212 razy Ostatnio zmieniany 30-06-2021