Ustrzyki Dolne: Otwarcie Ustrzyckiej Biblioteki Mobilnej Bibliobus

• 21-05-2021
Ustrzyki Dolne: Otwarcie Ustrzyckiej Biblioteki Mobilnej Bibliobus Fot. PiMBP w Ustrzykach Dolnych

14 maja 2021 r. w Ustrzykach Dolnych miało miejsce uroczyste otwarcie Ustrzyckiej Biblioteki Mobilnej Bibliobus. Jest to pierwszy bibliobus na Podkarpaciu i najprawdopodobniej drugi w Polsce, po bibliobusie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu, który będzie obsługiwał miejscowości położone na terenie swojej gminy.

Bibliobus został zaadaptowany z autobusu przekazanego nieodpłatnie przez Zakład Karny w Rzeszowie. Miejscowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wykonało karosację, dzięki której więźniarka nabrała wyglądu i funkcjonalności biblioteki mobilnej. Remontu siedzeń podjęła się firma TRI Tapicerstwo Specjalistyczne w Tyczynie, a oklejenia strony zewnętrznej bibliobusu dokonała firma yellowsky agencja kreatywna.

Oficjalnego otwarcia poprzez symboliczne przecięcie wstęgi dokonali: Bartosz Romowicz - burmistrz Ustrzyk Dolnych, Michał Wnuk - zastępca burmistrza, ks. Sebastian Mucha - wikariusz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Piotr Młodzian - właściciel firmy TRI Tapicerstwo Specjalistyczne w Tyczynie, Andrzej Cioć - prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Wojciech Lejowski - właściciel firmy yellowsky agencja kreatywna oraz Wojciech Domiszewski - dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. E. Wanieka.

Jak wyglądało dostosowanie więźniarki na potrzeby Ustrzyckiej Biblioteki Mobilnej można zobaczyć w materiale filmowym dostępnym na stronie Biblioteki: http://biblioteka.ustrzyki-dolne.pl/aktualnosc-5534-bibliobus_nie_bedzie_tylko_taksowka_z.html

Niebawem Bibliobus wyruszy w teren z ofertą książek i działaniami kulturalno-edukacyjnymi. - Chcemy, aby Bibliobus nie był tylko taksówką z książkami, ale swoistym domem kultury - mówił podczas otwarcia Bartosz Romowicz, burmistrz gminy Ustrzyki Dolne.

Źródło: PiMBP w Ustrzykach Dolnych

Czytany 502 razy Ostatnio zmieniany 24-05-2021