Rzeszów: Wypożyczanie książek ze zbiorów z Czytelni Głównej WiMBP

• 04-05-2021
Rzeszów: Wypożyczanie książek ze zbiorów z Czytelni Głównej WiMBP Fot. WiMBP w Rzeszowie

Od 4 maja 2021 r. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie uruchamia możliwość wypożyczania do domu części zbiorów z Czytelni Głównej (w budynku głównym WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Sokoła 13). Dla czytelników udostępnionych zostanie ponad 78 tys. książek naukowych i popularnonaukowych oraz klasyka literatury pięknej.

Ogólne zasady:

• wypożyczaniu do domu podlegać będą wyłącznie książki oznaczone w katalogu online formułą: "Czytelnia Główna – wypożyczalnia (Sokoła 13) - są egzemplarze dostępne do wypożyczenia",
  • jednorazowo można wypożyczyć  z Czytelni  5 egzemplarzy książek,
  • bibliotekarz może odmówić wypożyczenia danego egzemplarza, np. ze względu na zły stan zachowania,
  • książki z Czytelni Głównej będą wypożyczane krótkoterminowo, na okres 7 dni kalendarzowych z możliwością  prolongaty,
  • zbiory zarezerwowane w Czytelni Głównej oczekują na odbiór przez 3 dni robocze, wliczając w ten okres dzień zarezerwowania zbiorów,
  • wypożyczać zbiory Czytelni Głównej będą mogli wyłącznie zarejestrowani czytelnicy WiMBP w Rzeszowie (posiadający kartę biblioteczną wydaną w jednej z bibliotek publicznych w Rzeszowie - w budynku przy ul. Sokoła 13 będzie możliwość zapisu do biblioteki na podstawie ważnego dokumentu tożsamości).

Biblioteka zachęca do wcześniejszego rezerwowania online wybranych do wypożyczenia książek ze zbiorów Czytelni Głównej za pośrednictwem katalogu elektronicznego (po zalogowaniu na indywidualne konto czytelnicze) bądź telefonicznie tel. (17) 8669 429.

WiMBP w Rzeszowie

Czytany 39 razy Ostatnio zmieniany 04-05-2021