Ustrzyki Dolne: Akcja czytelnicza "Witajcie w krainie baśni"

• 08-02-2021
Ustrzyki Dolne: Akcja czytelnicza "Witajcie w krainie baśni" PiMBP w Ustrzykach Dolnych

Kto z nas nie zna baśni o "Czerwonym Kapturku" czy o "Brzydkim Kaczątku"? Klasyczne utwory Andersena, Perraulta czy braci Grimm znamy wszyscy ze swojego dzieciństwa. Jako dorośli wracamy do nich, by odczytać metaforyczne sensy o nieuniknionym ludzkim losie, o pozycji w społeczeństwie, o tym, co naprawdę jest w życiu ważne. Akcja czytelnicza "Witajcie w krainie baśni" zorganizowana przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. prof. Eugeniusza Wanieka oraz Ustrzycki Dom Kultury w Ustrzykach Dolnych  ma na celu zaznajomienie najmłodszego pokolenia z tymi pięknymi, wzruszającymi i ponadczasowymi opowieściami.

Baśnie nagrywane są w Ustrzyckim Domu Kultury, a czytają je m.in. przedstawiciele samorządu, służb mundurowych i seniorzy. Akcję zainaugurował Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych baśnią "Choinka". Następne utwory zostały nagrane z udziałem Michała Wnuka - wiceburmistrza Ustrzyk Dolnych, st. kpt. Emila Szmyda - komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych, asp. Dariusza Szeligi i mł. asp. Marcina Leichta - policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych oraz Stanisławy Krawczyńskiej i Bogumiła Bigaja - seniorów z Dziennego Domu "Senior+".

Nagrania będą udostępniane w odstępach tygodniowych w internecie, począwszy od 26 stycznia 2021 r.  na kanale YouTube Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. E. Wanieka w Ustrzykach Dolnych.

Więcej o akcji: https://biblioteka.ustrzyki-dolne.pl/aktualnosc-5334-witajcie_w_krainie_basni.html

Źródło: PiMBP w Ustrzykach Dolnych

Czytany 90 razy Ostatnio zmieniany 22-02-2021