Rzeszów: Bożena Janda nową dyrektorką WiMBP

• 05-01-2021
Rzeszów: Bożena Janda nową dyrektorką WiMBP Fot. WiMBP w Rzeszowie

Po 45 latach pracy w bibliotekarstwie na emeryturę odeszła Barbara Chmura, dyrektor WiMBP w Rzeszowie. Stanowisko dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie objęła Bożena Janda, dotychczas pracująca jako Kierownik Działu Komputeryzacji i Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie.

4 stycznia 2021 roku w bibliotece odbyła się uroczystość, podczas której Władysław Ortyl - marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Robert Godek - dyrektor Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego, podziękowali za sprawowanie funkcji dyrektora Barbarze Chmurze i powitali na tym stanowisku nową dyrektor. Wydarzenie, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, odbyło się w kameralnym gronie.Po przemówieniach, gratulacjach i pożegnaniach odbyły się rozmowy na temat przyszłych planów działalności Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, a Bożena Janda - dyrektor WiMBP w Rzeszowie opowiedziała o zamiarach wobec placówki.

W imieniu Pracowników Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie składamy serdeczne gratulacje i życzymy wszystkiego najlepszego na nowym etapie drogi zawodowej Pani Dyrektor Bożenie Jandzie, a Pani Barbarze Chmurze wraz z ogromnymi podziękowaniami, życzymy zdrowia, samych dobrych dni i pomyślności.

Katarzyna Błajdo,
spec. ds. promocji WiMBP w Rzeszowie