Rzeszów: "Spotkajmy się online" - podsumowanie projektu

• 06-11-2020
Rzeszów: "Spotkajmy się online" - podsumowanie projektu WiMBP w Rzeszowie

W letnie i jesienne wieczory czytelnicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, a także miłośnicy literatury z innych zakątków kraju (i świata!) mieli okazję spotkać się wirtualnie ze znanymi i poczytnymi twórcami, mistrzami nie tylko słowa, ale i obrazu.

Biblioteczne zaproszenie do udziału w projekcie "Spotkajmy się online" przyjął wybitny ilustrator Józef Wilkoń oraz cenieni autorzy współczesnej literatury polskiej tworzący teksty cieszące się uznaniem i zainteresowaniem czytelników. Michał Rusinek, Jakub Żulczyk, Mariusz Szczygieł, Alek Rogoziński, Jakub Małecki, Marcin Wroński i Witold Szabłowski nie tylko opowiadali licznie zgromadzonej przed ekranami publiczności o kulisach swojej pracy twórczej, ale też prezentowali prywatne biblioteczki i ważne dla nich lektury.

Spotkania - z wyjątkiem rozmowy z Józefem Wilkoniem - realizowane były w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem platformy ClickMeeting umożliwiającej interakcję i aktywne zaangażowanie odbiorców. Każde tłumaczone było na język migowy oraz rejestrowane, dzięki czemu obejrzeć je można także dziś na kanale Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie w serwisie YouTube:

Projekt "Spotkajmy się online" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Przygotowała go Grażyna Szeliga, a realizację techniczną zapewnili Joanna Piller i Janusz Haliniak z Działu Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie realizuje obecnie kolejny projekt online - "Spotkajmy się w Bibliotece", w którym uczestniczyli już m.in. Ewa Winnicka, Wojciech Tochman, Angelika Kuźniak i Andrzej Pilipiuk - a także wirtualne spotkania - m.in. z psychologami i pedagogami - w ramach zadania finansowanego z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Szczegóły (i zapisy) na stronie: https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.com/

WiMBP w Rzeszowie

Czytany 78 razy Ostatnio zmieniany 06-11-2020