Krosno: Projekt "Cafe Biblioteka" w Budżecie Obywatelskim Krosno 2021

• 02-11-2020
Krosno: Projekt "Cafe Biblioteka" w Budżecie Obywatelskim Krosno 2021 KBP

Do 5 listopada 2020 r. mieszkańcy Krosna mogą głosować na projekt "Cafe Biblioteka" zgłoszony przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną w Budżecie Obywatelskim Krosno 2021. Projekt zakłada zorganizowanie w KBP "kawiarni bibliotecznej", w której wszyscy mieszkańcy miasta posiadający kartę biblioteczną skorzystają z bezpłatnej kawy, herbaty lub czekolady oraz z przestrzeni do pracy czy spotkań ze znajomymi.

W siedzibie Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej (ul. Wojska Polskiego 41) zostanie zaaranżowana specjalna przestrzeń - z profesjonalnym ekspresem do kawy, aktualnymi wydaniami czasopism, dostępem do komputerów i internetu. Każdy mieszkaniec Krosna - zarówno korzystając z biblioteki, jak i po prostu załatwiając sprawy na mieście, czy umawiając się wcześniej z grupą znajomych - będzie mógł odwiedzić "Cafe Bibliotekę" i w przyjaznej przestrzeni spędzić czas wolny, odpocząć, popracować, poczytać książkę lub gazetę, poczekać na dzieci czy wnuki uczestniczące w zajęciach itd. Dzięki "kawiarni bibliotecznej" w mieście powstanie miejsce, w którym wszyscy mieszkańcy bez względu na swoją sytuację finansową będą mogli spotkać się ze znajomymi, poczytać prasę, skorzystać z internetu - pijąc przy tym smaczną kawę, herbatę czy gorącą czekoladę. "Cafe Biblioteka" będzie połączeniem miejsca do spędzania wolnego czasu i spotkań towarzyskich z bezpłatną przestrzenią coworkingową - w której można pracować korzystając z dostępnego na miejscu sprzętu komputerowego lub z własnego.

Aby oddać głos na "Cafe Biblioteka" można wybrać jeden z następujących sposobów głosowania:

• online, za pomocą strony internetowej Budżetu Obywatelskiego: https://krosno.budzet-obywatelski.org/glosowanie
  • za pomocą papierowej karty do głosowania, zawierającej odcisk pieczęci urzędowej Prezydenta, poprzez odbiór karty po okazaniu dokumentu ze zdjęciem pozwalającego na weryfikację tożsamości i wrzucenie karty do urny zlokalizowanej w budynku Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28a lub w innym miejscu lub miejscach wyznaczonych przez Prezydenta,
  • za pomocą karty do głosowania. Kartę podpisuje się podpisem elektronicznym i przekazuje w formie elektronicznej na adres podany na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego.

Szczegółowy opis projektu znajduje się pod linkiem: https://krosno.budzet-obywatelski.org/projekt/9327

Źródło: KBP