Rzeszów: Relacja ze spotkania autorskiego z Angeliką Kuźniak

• 16-10-2020
Rzeszów: Relacja ze spotkania autorskiego z Angeliką Kuźniak Fot. WiMBP w Rzeszowie

Kolejnym gościem, który odwiedził WiMBP w Rzeszowie w ramach projektu "Spotkajmy się w Bibliotece" była Angelika Kuźniak, reporterka i pisarka, autorka cenionych biografii sławnych kobiet. Spotkanie odbyło się 14 października 2020 r. w budynku Biblioteki przy ul. Sokoła 13.

Angelika Kuźniak to autorka wnikliwych, intymnych portretów kobiet, zajmująca się opowieściami biograficzno-reporterskimi. Jej dotychczasowe dzieła to: "Marlene" (2009), "Papusza" (2013), "Stryjeńska. Diabli nadali" (2015) oraz "Czarny Anioł. O Ewie Demarczyk" (2014), gdzie jest współautorką, wspólnie z Eweliną Karpacz-Oboładze. Angelika Kuźniak została trzykrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press, a także nominowana do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej. Za książkę "Stryjeńska. Diabli nadali" nominowana w 2016 r. do Literackiej Nagrody Nike.

Spotkanie w WiMBP w Rzeszowie poprowadziła rzeszowska dziennikarka Grażyna Bochenek. Tematem, wokół którego toczyła się rozmowa był "biograf i jego bohater". Autorka opowiadała o swoich doświadczeniach, o tym, jak pracuje, przytaczała zabawne anegdoty ze swojego życia oraz wspominała, że kobiety, których biografie tworzy zostawiają trwały ślad w jej życiu. Spotkanie, ze względu na wspaniałą atmosferę znacznie się przedłużyło, a rozmowie nie było końca. Czytelniczki aktywnie włączyły się w dyskusję wokół twórczości Angeliki Kuźniak, pytały o konkretne postaci z napisanych przez nią biografii, aby w końcu poprosić o podpisanie przyniesionego przez siebie egzemplarza. Angelika Kuźniak zdradziła Czytelniczkom, nad czyją biografią aktualnie pracuje, co wywołało entuzjazm i radość. Rozmawiano również o premierze najnowszej książki "Soroczka", która jest osobistą, wrażliwą i poetycką wizją reporterki o przychodzeniu, odchodzeniu i o życiu.

Serdecznie dziękujemy Angelice Kuźniak oraz uczestniczkom za niezapomniane spotkanie, atmosferę, wzruszenia, śmiech i refleksję! Relacja video ze spotkania będzie dostępna w najbliższym czasie na stronie internetowej i w mediach społecznościowych WiMBP w Rzeszowie.

Spotkanie realizowane w ramach projektu "Spotkajmy się w bibliotece" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Katarzyna Błajdo, spec. ds. promocji WiMBP w Rzeszowie

Czytany 34 razy Ostatnio zmieniany 20-10-2020