Leżajsk: Projekt "Czytam z zamkniętymi oczami"

• 14-10-2020
Leżajsk: Projekt "Czytam z zamkniętymi oczami" BP w Leżajsku

"Czytam z zamkniętymi oczami" to projekt realizowany przez Miejskie Centrum Kultury - Bibliotekę Publiczną w Leżajsku mający na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych i niepełnosprawnych poprzez ułatwianie dostępu do zbiorów i usług bibliotecznych.

Zadanie - sfinansowane ze środków Fundacji PZU oraz środków MCK - objęło zakup audiobooków i książek z dużą czcionką dla osób niewidomych, słabowidzących oraz osób starszych mających problem z czytaniem małej czcionki. Audiobooki, czyli książki mówione, przeznaczone są do słuchania w postaci płyty CD lub pliku mp3, natomiast książki z serii Duża Litera/Wielkie Litery to specjalne wydania papierowych książek dla tych, którzy chcą dać odpocząć oczom.

Nowy zbiór liczy ponad 650 pozycji z serii Duże Litery i Wielkie Litery oraz ponad 1200 egzemplarzy audiobooków. Wśród dostępnych w bibliotece książek przyjaznych oczom jest nie tylko beletrystyka, ale także literatura faktu.

Dla użytkowników biblioteki została ponadto przygotowana specjalna czytelnia, w której można miło spędzić czas na podwieszanych fotelach i delektować się kawą słuchając audiobooków, czytając książki lub czasopisma.

Placówka będzie się także starać zapewnić w najbliższych latach łatwy i nieograniczony dostęp do literatury oraz wydarzeń kulturalnych dla wszystkich niepełnosprawnych osób z terenu powiatu leżajskiego.

Źródło: BP w Leżajsku

Czytany 34 razy Ostatnio zmieniany 14-10-2020