Jasło: Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek - relacja

• 10-09-2020
Jasło: Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek - relacja Fot. MBP w Jaśle

9 września 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu Do CZYTANIA! Gotowi! Start!  odbyło się spotkanie z Justyną Bednarek - dziennikarką i  autorką książek dla dzieci. W spotkaniu wzięli udział m.in. dzieci i rodzice z Klubu Czytających Rodzin, działającego przy MBP w Jaśle.

Głównym motywem spotkania była detektywistyczno-kulinarna historia gangu sprytnych i sympatycznych kun, które rozrabiają na warszawskich Bielanach, a dzięki temu wprowadzają czytelnika w świat wyrafinowanej intrygi i smacznej kuchni oraz perypetie dziesięciu skarpetek.

Autorka opowiedziała zebranym o początkach swojej twórczości: "Moim największym marzeniem było pisanie książek i to marzenie realizuję od pięciu lat. Do tej pory napisałam 53 książki i wciąż pracuję nad kolejnymi. Bacznie obserwuję otoczenie, z którego czerpię  pomysły do napisania kolejnych historii. Staram się aby każda z nich zawierała ziarenko prawdy" – mówiła Justyna Bednarek.

Następnie pokazała najmłodszym przywiezione podobizny bohaterów książek i opowiedziała o ich niezwykłych przygodach. Poznaliśmy m.in. skarpetkę, która została mysią mamą, skarpetkę rozweselającą chore dzieci, skarpetkę, która wygrała konkurs na najpiękniejszy kwiat oraz przesympatyczne miniaturki bohaterów opowieści kulinarno-detektywistycznej "Pięć sprytnych kun", która otrzymała nominację do tytułu Książki Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY. Poprzez swoją twórczość, Justyna Bednarek wprowadziła małych i dużych w świat nieskończonej fantazji i zabawy.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle "FAMILIARIS".

Projekt Do CZYTANIA! Gotowi! Start! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

MBP w Jaśle

Czytany 57 razy Ostatnio zmieniany 11-09-2020