Jasło: "Do CZYTANIA! Gotowi! Start!" - nowy projekt MBP w Jaśle

• 13-07-2020
Jasło: "Do CZYTANIA! Gotowi! Start!" - nowy projekt MBP w Jaśle MBP w Jaśle

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu "Partnerstwo dla książki" uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację działań animujących czytelnictwo. "Do CZYTANIA! Gotowi! Start"! to projekt propagujący czynne uczestnictwo w kulturze opartej na partnerstwie książki oraz żywego słowa dla dzieci w wieku 4-12 lat, trwający od lata do jesieni 2020 r. Dzięki realizacji projektu będziemy pośredniczyć w pierwszych kontaktach z literaturą oraz zachęcać do aktywnego i kreatywnego spędzania czasu z książką.

W programie działania online lub stacjonarne: spotkania autorskie, warsztaty wykorzystujące empatyczną wartość słowa, opowieści z wykorzystaniem metody "kamishibai", interaktywny spektakl oraz "Literacka dżungla" – przestrzeń twórczej pracy z książką online. Tematykę realizowanych działań podporządkowano hasłu: natura. W realizację projektu zaangażowani zostaną artyści oraz autorzy: Teatr Uszyty, Justyna Bednarek, Barbara Gawryluk, Marzena Filipczak, Mikołaj Golachowski, Michał Zawadka.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle "FAMILIARIS".

MBP w Jaśle

Czytany 72 razy Ostatnio zmieniany 03-08-2020