Stalowa Wola: "To się nie mieści w głowie" - spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

  • 08-07-2020
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Stalowa Wola: "To się nie mieści w głowie" - spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską Fot. MBP w Stalowej Woli

Najmłodsi czytelnicy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli mieli okazję spotkać się 7 lipca 2020 r. z pisarką Renatą Piątkowską. Zajęcia z laureatką Orderu Uśmiechu, która niejednokrotnie gościła w stalowowolskiej książnicy odbyły się w plenerze, przed budynkiem MBP. Pisarce towarzyszyła lektorka Malwina Kożurno.

Renata Piątkowska to autorka 44 książek (m.in. "Opowiadań dla przedszkolaków", "Opowiadań z piaskownicy", "Nie ma nudnych dni", "Z przysłowiami za pan brat", "Przygoda ma kolor niebieski"), wielokrotnie nagradzaną za swoją twórczość. W 2007 roku otrzymała drugą nagrodę w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom, znalazła się też wśród laureatów konkursu o Nagrodę im. M. Weryho-Radziwiłłowicz przyznawaną przez miesięcznik "Bliżej Przedszkola" (2008). Za "Wieloryba otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Cztery z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. W 2016 roku otrzymała nagrodę Kawalera Orderu Uśmiechu, a w 2018 Medal za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori i Medal Ludziom Czyniącym Dobro.

W trakcie spotkania pisarka uświadamiała młodym czytelnikom jak bardzo ważne jest czytanie książek, które przyczynia się do rozwoju ich wyobraźni oraz wzbogaca słownictwo. Autorka opowiedziała dzieciom o książkach, których bohaterami były zwierzęta: konie, psy i kotyistoria dzielnego psa Basko czy kotki, która walczyła o życie własnego potomstwa wzruszyła uczestników spotkania. Ale były też inne historyjki, podczas których dzieci wybuchały gromkim śmiechem, bo - jak sama mówi - "zależy jej na tym, aby dzieci były wesołe i śmiały się od ucha do ucha". Ciekawe opowieści autorki o jej książkach przeplatane były czytaniem ich fragmentów przez Malwinę Kożurno. Rozdział z książki "To się nie mieści w głowie" zatytułowany Daleko jeszcze? w mistrzowskiej interpretacji lektorki niezwykle rozbawił małych czytelników i ich opiekunów. Na zakończenie spotkania można było zakupić książki i zdobyć autograf z dedykacją.

MBP w Stalowej Woli

Czytany 151 razy Ostatnio zmieniany 10-07-2020

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij