• 01-07-2020
Rzeszów: "Spotkajmy się online" w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza od 9 lipca br. na cykl wirtualnych spotkań wokół książek i literatury. Znani i poczytni twórcy, mistrzowie nie tylko słowa, ale i obrazu spotkają się z czytelnikami za pośrednictwem internetu, aby porozmawiać zarówno o kulisach pracy artystycznej, jak też o swoich prywatnych biblioteczkach i ważnych dla nich książkach.

Do udziału w projekcie "Spotkajmy się online" zaproszeni zostali cenieni autorzy współczesnej literatury polskiej, poruszający istotne i uniwersalne tematy oraz tworzący teksty zyskujące uznanie i zainteresowanie czytelników. W letnie wieczory w WiMBP zagoszczą wirtualnie Michał Rusinek, Jakub Żulczyk, Mariusz Szczygieł, Jakub Małecki, Witold Szabłowski, Marcin Wroński i Alek Rogoziński, a gościem specjalnym będzie wybitny ilustrator Józef Wilkoń.

Spotkania z pisarzami realizowane będą w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem platformy ClickMeeting umożliwiającej interakcję i aktywne zaangażowanie odbiorców. Aby wziąć w nich udział należy zarejestrować się na dedykowanej stronie https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.pl/ (podając imię i adres e-mail, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania). W mailu zwrotnym potwierdzającym rejestrację znajdować się będzie aktywny link - wejściówka na wybrane spotkanie.

Każde ze spotkań będzie tłumaczone na język migowy.

Informacje o terminach poszczególnych wydarzeń pojawiać się będą na stronie internetowej oraz facebookowym profilu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Po zakończeniu streamingu live nagrania rozmów zostaną udostępnione na stronie Biblioteki oraz w mediach społecznościowych tak, aby zainteresowani czytelnicy mogli odtworzyć je w dogodnym dla siebie czasie i miejscu.

Projekt "Spotkajmy się online" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

WiMBP w Rzeszowie