Krosno: "Wirtualne biblioinspiracje - od czytania do działania" w KBP

• 16-06-2020
Krosno: "Wirtualne biblioinspiracje - od czytania do działania" w KBP KBP

Krośnieńska Biblioteka Publiczna rozpoczęła realizację projektu "Wirtualne biblioinspiracje - od czytania do działania" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci". Zadanie ma na celu promocję literatury i zwiększenie obecności książki w przestrzeni wirtualnej oraz podnoszenie kompetencji cyfrowych osób zajmujących się popularyzacją czytelnictwa.

Projekt rozpoczął  wykład wygłoszony 15 czerwca 2020 r. przez dra Piotra Mareckiego na temat różnych form literatury cyfrowej - "Co trzeba wiedzieć o polskiej literaturze cyfrowej, eksperymentalnej i niekonwencjonalnej" - nagranie dostępne jest w serwisie YouTube:

Jak informuje na swojej stronie KBP,

"Następnie pod hasłem "Tak się opowiada…" zaprosimy użytkowników sieci na warsztaty tworzenia opowieści, po których zaproponujemy napisanie zakończenia opowiadania. W tym samym czasie bibliotekarze wezmą udział w szkoleniach, podnoszących ich kompetencje z takich zagadnień jak: animowanie i promocja czytelnictwa w przestrzeni wirtualnej  czy organizowanie spotkań on-line.

Na początku lipca rozpoczniemy realizację vloga "MagiEl o książkach" prezentującego w cotygodniowych odcinakach autorskie recenzje książek dla dzieci i dorosłych.

Do realizacji projektu zaprosimy również dorosłych krośnian - w akcji "Czytamy klasykę - Krośnianie dzieciom" przypomnimy znane bajki i baśnie czytane właśnie przez mieszkańców miasta.

Ważnym elementem "Wirtualnych biblioinspiracji" będzie także cykl spotkań autorskich - do tej pory realizowanych stacjonarnie, teraz w sieci - w okresie września i października dzieciom o swojej twórczości opowiedzą między innymi Joanna Olech z Barbarą Gawryluk i Anna Onichimowska, natomiast do dorosłych adresowane będą spotkania z Małgorzatą Rejmer, Mają Wolny i Jakubem Małeckim".

Źródło: KBP

Czytany 185 razy Ostatnio zmieniany 17-06-2020