• 05-06-2020
Jasło: Wyniki XXV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło MBP w Jaśle

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle ogłosiły online wyniki XXV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło.

Konkurs, organizowany corocznie przez MBP w Jaśle i SBP Oddział w Jaśle, cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Na tegoroczną edycję w kategorii "wiersze", 120 osób nadesłało 411 utworów, z kolei w kategorii "opowiadania" 126 autorów zaproponowało 169 tekstów. Łącznie na Konkurs wpłynęło 580 utworów, które zostały przesłane przez 246 osób – uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Laureaci Konkursu otrzymają dyplomy i nagrody pocztą.

Prace oceniało jury w składzie: Aleksandra Dacyl (polonistka, animatorka kultury), Mariusz Kalandyk (poeta, literaturoznawca, redaktor naczelny rzeszowskiego "Kwartalnika Edukacyjnego"), Grzegorz Kociuba (poeta, krytyk literacki, polonista – przewodniczący jury) oraz Jan Tulik (poeta, prozaik, eseista, dramaturg). Wśród laureatów są uczniowie z Jasła i okolic: Aleksandra Sieńkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle, Kornelia Mikrut ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, Nikola Bigos ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy, Julia Nguyen Van ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle, Zuzanna Banach-Dziura  z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

Zainteresowani wynikami konkursu mogą zapoznać się z Listą laureatów XXV OKLTDiM na stronie internetowej MBP w Jaśle.

Prace laureatów zostały opublikowane w tomiku konkursowym, który otrzymają laureaci konkursu. Tomik jest dostępny także na stronie internetowej Biblioteki w formacie PDF.

MBP w Jaśle

Czytany 109 razy Ostatnio zmieniany 05-06-2020