"Mała książka - wielki człowiek" 2020 - nabór bibliotek do projektu

  • 01-06-2020
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
"Mała książka - wielki człowiek" 2020 - nabór bibliotek do projektu http://wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/

Po sukcesie pierwszej ogólnopolskiej edycji projektu "Mała książka - wielki człowiek", skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców, Instytut Książki ogłosił rekrutację do kolejnej odsłony akcji.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla…" dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomina o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiada skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Wszystkie biblioteki publiczne zainteresowane wzięciem udziału w projekcie (także te, które brały udział w poprzedniej edycji) mogą zgłaszać się do 20 czerwca 2020 r. poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie http://wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci odbierających pakiety. Biblioteki zakwalifikowane do projektu otrzymają potwierdzenie drogą mailową do dnia 15 lipca 2020 r. wraz z dalszymi szczegółami i harmonogramem działania.

Korzyści z udziału w projekcie:

  • wzrost liczby wiernych czytelników w wieku przedszkolnym, którzy po rozpoczęciu przygody z książką wyrabiają nawyk korzystania z biblioteki i postrzegają ją jako miejsce przyjazne, w którym czują się swobodnie i bezpiecznie,
  • zwiększenie liczby czytelników – nie tylko dzieci biorących udział w projekcie, ale także ich rodziców, którzy nierzadko odwiedzają bibliotekę po raz pierwszy od wielu lat,
  • dzięki rozdawaniu Wyprawek Czytelniczych, a następnie uroczystemu wręczaniu dyplomów Małym Czytelnikom bibliotekarze nawiążą bliższe relacje z czytelnikami i będą mogli razem z nimi świętować kolejne czytelnicze sukcesy.

Szczegółowe informacje oraz regulamin projektu: http://wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/.

Źródło: Instytut Książki

Czytany 226 razy Ostatnio zmieniany 04-06-2020

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij