Stalowa Wola: Tydzień Bibliotek 2020 w MBP - podsumowanie

• 18-05-2020
Stalowa Wola: Tydzień Bibliotek 2020 w MBP - podsumowanie Fot. MBP w Stalowej Woli

W piątek, 15 maja 2020 r. stalowowolska Miejska Biblioteka Publiczna zakończyła obchody Tygodnia Bibliotek. Pierwszy raz w historii tego wydarzenia, wszystkie działania w całej Polsce, także w Stalowej Woli, zostały przeniesione do sieci.

W czasie tygodniowego święta czytelnictwa i książek pod hasłem "Zasmakuj w bibliotece" Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowała swoim czytelnikom materiały video, w których znaleźć można było m.in. głośne czytanie dzieciom, warsztaty plastyczne czy przegląd książek kulinarnych. Ogłoszono także konkurs dla dzieci i młodzieży (trwa do 10 czerwca br.), zaproponowano literacką wykreślankę dla dorosłych w aplikacji LearningApps oraz 5 wyzwań czytelniczych.

- Dziękujemy za wszystkie propozycje książek do przeczytania, które pojawiły się na naszym facebookowym profilu. Stworzyliśmy z nich specjalne "czytelnicze menu" i zachęcamy do skorzystania – podsumowują stalowowolscy bibliotekarze. – Dziękujemy również za wszystkie życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza, który co roku rozpoczyna tygodniową literacką fetę w bibliotekach. Miejmy nadzieję, iż w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się w realnym świecie, bo nic tak nie buduje społeczności literackiej, jak bezpośrednie dyskusje o książkach, warsztaty z bibliotekarzami i pełne dziecięcej ekspresji zajęcia edukacyjne.

MBP w Stalowej Woli