Rzeszów: Otwarcie placówek Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

• 07-05-2020
Rzeszów: Otwarcie placówek Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej WiMBP w Rzeszowie

7 maja 2020 r. zostały ponownie otwarte placówki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie (z wyjątkiem Czytelni Głównej i Informatorium przy ul. Sokoła 13, Filii nr 15 w budynku Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej oraz Punktu Bibliotecznego Filii nr 9 przy ul. Dąbrowskiego 79a w budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, które pozostają w dalszym ciągu nieczynne dla użytkowników).

Biblioteka pracuje w zmienionych godzinach oraz przerwami na dezynfekcję (szczegóły na stronie), obowiązują w niej także następujące zasady bezpieczeństwa:

•     Zostaje ustalony limit obecności czytelników w bibliotece w tym samym czasie: 1 osoba na stanowisko obsługi.
  •     Każdy czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i rękawiczek.
  •     Po wejściu do biblioteki należy zdezynfekować ręce.
  •     Należy zachować bezpieczną odległość między osobami (min. 2 metrów).
  •     Dla czytelnika otwarta jest wyłącznie wypożyczalnia.
  •     Czytelnie, stanowiska komputerowe oraz inne przestrzenie biblioteki pozostają zamknięte dla użytkowników.
  •     Książki podaje bibliotekarz.
  •     Okres prolongaty wypożyczonych książek zostaje przedłużony do 30 czerwca 2020 r.

Zbiory biblioteczne poddawane są trzydniowej kwarantannie, w związku z tym może nastąpić opóźnienie w dostępności danego tytułu.

WiMBP w Rzeszowie

Czytany 77 razy Ostatnio zmieniany 08-05-2020