Błażowa, Cieszanów, Krosno: Akcje czytelnicze #NieZostawiamCzytelnika

• 02-04-2020
Błażowa, Cieszanów, Krosno: Akcje czytelnicze #NieZostawiamCzytelnika YouTube

W związku z ograniczeniem działalności bibliotek spowodowanym zagrożeniem koronawirusem i związanym z nim stanem epidemii, większość placówek pozostaje zamknięta dla czytelników. Nie oznacza to jednak braku kontaktu z czytelnikami: liczne biblioteki swoją aktywność przeniosły do sieci wpisując się w akcję Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich #NieZostawiamCzytelnika, której celem jest promocja dostępu do kultury, nauki i informacji w czasach pandemii oraz informowania o ciekawych i wartościowych wydarzeniach, w których czytelnicy oraz bibliotekarze mogą wziąć udział zdalnie.

W regionie aktywnie działają w internecie m.in. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Błażowej, Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie oraz Krośnieńska Biblioteka Publiczna.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Błażowej przygotowała mały przewodnik po kulturze online - zbiór linków do bezpłatnych serwisów, które sprawią, że przerwa w funkcjonowaniu biblioteki będzie mniej odczuwalna. Placówka uruchomiła także kanał video, na którym prezentowane są błażowskie legendy i "kartki z przeszłości" czytane przez bibliotekarzy.

MBP w Cieszanowie prowadzi w mediach społecznościowych specjalną stronę Biblioteka w Kwarantannie oraz kanał video "Mały Mistrz Bajkowego Świata" z literacką zabawą, w ramach której bibliotekarze czytają znane bajki, do których wkradło się kilka chochlików zmieniających wyrazy. Filmy pojawiają się 3 razy w tygodniu.

Krośnieńscy bibliotekarze w ramach projektu #zostańwdomuzKBP proponują m.in. głośne czytanie #czytajwdomumaluchowi i  #czytajwdomustarszakowi oraz biblioteczny e-teatr, a dla dorosłych "Piątki z rozwojem - bez wychodzenia z domu!" i biblioteczne dyżury telefoniczne "Porozmawiaj z bibliotekarzem… o książkach i nie tylko!". Szczegóły na stronie Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej.

Źródło: MGBP w Błażowej ; MBP w Cieszanowie ; KBP w Krośnie

Czytany 228 razy Ostatnio zmieniany 03-04-2020