Szkolenie podkarpackich bibliotekarzy w zakresie systemu MAK+

  • 09-03-2020
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Szkolenie podkarpackich bibliotekarzy w zakresie systemu MAK+ Fot. WiMBP w Rzeszowie

Ponad 70. bibliotekarzy z bibliotek samorządowych województwa podkarpackiego uczestniczyło w dniach 2 i 6 marca 2020 roku w szkoleniach w zakresie komputerowego systemu bibliotecznego MAK+.

MAK+ jest obecnie najpopularniejszym systemem bibliotecznym w bibliotekach publicznych woj. podkarpackiego. System ten jest wciąż ulepszany i aktualizowany, co sprawia, że dostęp do zbiorów bibliotek przez czytelników jest znacznie łatwiejszy i szybszy, a praca bibliotekarzy przyjemniejsza. Podczas szkoleń omówiono przede wszystkim nowości wprowadzone w systemie MAK+ w ostatnim czasie, np. system Soler oraz te, które mają być wprowadzone wkrótce, będące w ostatniej fazie testowania, m.in. bibliografia regionalna w MAK+. Prowadzący szkolenie zaprezentował funkcjonalności poszczególnych modułów programu, wprowadzone zmiany, omówił tematy związane z automatyzacją najważniejszych procesów bibliotecznych: od opracowania do wypożyczania.

Szkolenia odbyły się w siedzibie głównej WiMBP w Rzeszowie przy ulicy Sokoła 13, zorganizował je Dział Instrukcyjno-Metodyczny Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, a prowadzącym był Łukasz Szymański, administrator systemu MAK+ w woj. podkarpackim i bibliotekarz systemowy z MiPBP w Kolbuszowej.

Wszystkim bibliotekarzom dziękujemy za aktywny udział w szkoleniach!

Ewa Lelek

Dział Instrukcyjno-Metodyczny WiMBP w Rzeszowie

Czytany 271 razy Ostatnio zmieniany 10-03-2020

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij